Kanuu-rääts Kõrvemaal

Kombineeritud kanuu-räätsamatk Põhja-Kõrvemaal

Sellel matkal  aerutame Põhja-Kõrvemaa loodusmaastike vahel kulgeval Soodla jõel. Matka alguses on jõgi looduslikult kitsas ja käänuline, matka lõpus jõuame suurele Soodla veehoidla paisjärvele. Vahepeal sööme lõunat ja teeme räätsamatka Koitjärve raba laugastikele. Näha nii palju erinevaid maastikke lühikese aja jooksul võimaldab Kõrvemaa vaheldusrikas loodus.

Kanuud paneme vette Koitjärve silla juurest. Kitsa ja käänulise jõe peal keset kobraste elupaiku aerutamine on hea võimalus meeskonnatöö lihvimiseks. Umbes tunniga jõuame Koitjärve sillani.  Selliseid kohtasid, kus kohtuvad raba ja jõgi, ei ole Eestis just palju. Koitjärve silla juures on raba ja jõe vahe, ainult paarkümmend meetrit, just parajalt ruumi mõnusa pikniku pidamiseks.
Edasi hakkab jõgi muutuma laiemaks ja sirgemaks. Peagi jõuame Soodla veehoidlale, mis meenutab kõrgete kallastega metsajärve. Tegelikult on tegemist Eesti ühe suurima tehisveekoguga, mis täidab Tallinna veereservuaari ülesandeid. Matka lõpetame Soodla veehoidla kallastel.

Raskusaste

Kerge, ei eelda eelnevaid kanuu ja räätsamatka kogemusi.

Pikkus

Matk kestab ühe päeva. Aerutades läbime ca 10 km ja jalgsi matkates ca 3 km.

Pakett sisaldab

  • täiskomplektis kanuuvarustuse kasutamist (kanuu, mõla, vest)
  • räätsade kasutamist
  • giiditeenuseid
  • veekindlaid pakkimiskotte
  • matkalõunat

Hind

Matka hind on 49 Eur osaleja kohta.  Hinnale lisandub käibemaks. Minimaalne grupi suurus 12 inimest.

Mängu korraldab seiklusfirma 360 kraadi. www.360.ee