Tõukekelgumatk

Kõige parem on nautida tõelist talveilma looduses liikudes. Kui on lund, siis teeme tõukekelguretki Põhja-Kõrvemaal. Kelgutame mööda metsateid ja saaniradu, Kõrvemaa ooside ja mõhnade vahel. Maastik on vahelduv: on laugeid lõike loodusenautijatele ning kõrgemaid mägesid pika liu ihkajatele.

On võimalik valida nii lühema (10 km) kui pikema raja (16 km) vahel, poolel teel on lõunapaus. Pikemat retke alustame Kõrvemaa suusa- ja matkakeskuse juurest. Lühemat retke alustame Vargamägede juurest (kohtumine Piibe maantel vahetult pärast 29-ndat kilomeetriposti). Retke alguses harjutame sõidutehnikat ja liigume mööda tasasemat pinnast. Seejärel siirdume ooside nõlvadele kus on huvitavaid tõuse ja laskumisi. Aeg-ajalt avanevad kaunid vaated Laudissalu rabale. Meie raja äärde jäävad nii vanad talukohad kui ka endised nõukogude armee harjutuskohad. Peamiselt liigume mööda vanu vankriteid, mis nüüd on kasutusel saaniradadena. Suuremad laskumised tulevad retke lõpus kui uue sõiduriistaga juba rohkem harjutud. Retke kestus on lühemal ca 4 tundi ja pikemal ca 6 tundi.


Matka hind: 30 eur inimene
Hinna sisse kuulub tõukekelgu kasutamine, matkajuhi teenus ja matkasöök

Varustus: hea tuju ja mugavad riided metsas liikumiseks, hea maastikumustriga jalatsid
Kelgu küljes on korv, kuhu saab mahutada väikese seljakoti näiteks kampsuni jaoks, mida söögipausi ajal on hea selga tõmmata

Retked toimuvad kui koos on grupp 6 inimesega.

Tõukekelgumatku korraldab OÜ Reimann Retked.

www.retked.ee